מיועד לפרסום ב 11 לינואר 2006

מועדון האירוח העולמי Hospitality Club- מקבל בברכה את המשתתף ה-100,000

דרזדן, גרמניה - מועדון האירוח העולמי הוא ארגון און ליין המסור לקשר מטיילים עם מקומיים המוכנים להלין אותם בחינם. ב-11 לינואר 2006, חמש שנים לאחר הקמת הארגון ע"י הסטודנט הגרמני וייט קוהנה ( Viet Kühne), הארגון יקבל את המשתתף ה 100,000 מתוך יותר מ- 200 מדינות. אתר הארגון הינו www.HospitalityClub.org.

מועדון האירוח העולמי, היה ארגון האון ליין הראשון שהציע למטיילים מכל העולם למצוא ולהתקשר עם מקומיים הפתוחים לתקשורת בין תרבותית. המארחים יכולים להציעה לינה לאורחים, להציע להם סיור של העיר או פשוט לחלוק איתם ארוחה ;והאורח בתורו מוזמן לפתוח את דלתו למטיילים אחרים.

כל השיטה היא לגמרה בחינם. תפקוד האתר הבטוח הזה, הפועל ביותר מ-30 שפות, בסיס הנתונים, לוח המודעות וחדר השיחה תלוי במאות מתנדבים מסביב העולם.

איך זה עובד: כל אחד יכול להצטרף, כל עוד הם נותנים את שמם וכתובתם האמיתית, למרות שמידע ניתן להסתרה מהמשתתפים האחרים. משתתפים חדשים יוזמנו למלא את הפרופיל שלהם עם מידע על עצמם והעדפותיהם. אורחים ישתמשו בפרופילים אילו כדי לבחור עם איזה משתמשים ליצור קשר, מתוך אולי מאות משתמשים פותנציילים באותה ארץ.

האורח הפוטנציאלי שולח את המסר הראשוני דרך האתר בלבד, זאת בכדי למנוע מהמשתתפים לקבל דואר זבל. האורח מחויב לספק את שמו המלא ואת מספר הדרכון ומן הדין שיתנו גם מעט מידה על הטיול שהם מתחננים.

באת קבלת המסר, המארח הפוטנציאלי יבקר את הפרופיל של האורח ויקרא את המשובים שנכתבו ע"י משתמשים אחרים אשר יצרו קשר אם האורח בעבר. בעזרת כל המידע הזה, המארח הפוטנציאלי יוכל להחליט אם הוא יכול ונכון לקבל את האורח.

מטרות מועדון האירוח העולמי הינו פרויקט שלא למטרות רווח או מסחר . הוא הוקם באמונה שהקשר והחברות הבין-לאומית שאנשים יכולים לפתח בדרך זו יוסיף להבנה בין תרבותית ויחזק קשרי שלום בין מדינות.

ע"פ קוהנה 'יבוא יום וכל אחד יוכל לבקר בכל מדינה שליבו יחפוץ כשבמדינה זו מחכה לו מישהו בידיים פתוחות.' אנשים יטיילו בדרכים שונות, יפגשו ויבנו הבנות בין תרבותיות דרך קשרים בין אישיים. וייט מוסיף "יהיו משתתפים רבים במדינות כגון ישראל ,פלסטין, צפון ירלנד, האיים הבלקנים, צ'צ'נייה, רואנדה ותימור שיארחו אחד את השני, ובצעדים קטנים מועדון האירוח העולמי יעזור לבנות חזון מתמשך של שלום בעולמינו הנהדר."

היסטוריה מועדון האירוח העולמי קדם להוספקס (HOSPEX) , ניסיון ב-1991 להשתמש באינטרנט בכדי להוסיף דינאמיות לרעיון שנברא ע"י סרווס (SERVAS) אחרי מלחמת העולם השנייה. המועדון הצליח להפוך את האירוח לפשוט וחינם. ולעשות אותו נגיש למטייל הממוצע ע"י הגנה חזקה ,מהגנה נגד דואר זבל ועד פיקוח דרכונים ומערכת מישוב מתוחכמת.

זה לקח לנו מסוף 2000 ועד תחילת 2004 לגדול ל- 10,000 משתתפים, אבל מאז הצמיחה הפכה לדרסטית. כבר כעבור פחות משנתיים המועדון עבר את אבן ה-100,000. קוהנה שואף להגיע ללא פחות מ-1,000,000 משתתפים בקרוב. בשיעור הצמיחה הנוכחי, חלום עצום זה יוכל להתגשם בפחות משנתיים.

ע"מ לקבל עוד מידה, כולל תמונות וקשרים מקומיים, אנא בקרו ב-http://100k.HospitalityClub.org.

צרו קשר: וייט קוהנה (אנגלית, גרמנית, ספרדית וצרפתית): +49 (0)173 7749 365

veit@hospitalityclub.org