PUBLICĒŠANAI 2006. GADA 11. JANVĀRĪ

« Hospitality Club » uzņemot 100'000. locekli

Drēzdene, Vācija -- « Hospitality Club » ir internetā atrodama organizācija, kuras mērķis ir nodibināt kontaktu starp ceļotājiem un vietējiem iedzīvotājiem, uņemot viesus bez maksas. 2006. gada 11. janvārī, piecus gadus pēc tam, kad šo organizāciju dibināja vācu students Veits Kūne, tā uzņem savu 100'000. locekli vairāk nekā 200 valstīs. Kluba web adrese ir www.HospitalityClub.org.

« Hospitality Club » bija pirmā internetā atrodamā organizācija, kas piedāvāja nozīmīgākā mēroga iespējas ceļotājiem atrast un sazināties ar vietējiem, kas atvērti kultūras vērtību apmaiņai. Namatēvs var piedāvāt bezmaksas pajumti viesiem, vai vienkārši izrādīt savu pilsētu, vai uzaicināt uz kopēju maltīti. Atgriežoties mājās, ceļotājs var izvēlēties atvērt sava nama durvis citiem ceļotājiem.

Visa šī sistēma ir pilnīgi par brīvu. Drošā un efektīvā 30+ valodīgā websaita un tā datubāzes darbība, ziņojumu dēlis un čats ir atkarīgs no simtiem brīvprātīgo darba no visas pasaules.

Kā tas darbojas

Pievienoties var jebkurš, kas ievada savu īsto vārdu un e-pasta adresi, kaut arī šī informācija var būt paslēpta no citiem locekļiem. Jaunie locekļi tiks mudināti aizpildīt savu profilu ar vajadzīgo informāciju par sevi un saviem piedāvājumiem. Apmeklētāji izmanto šos profilus, lai izvēlētos savu kontakpersonu pilsētā, kurā iespējams atrast simtiem potenciālo namatēvu.

Topošais viesis vispirms nosūta vēstuli caur HC websaitu, kurā tiek ierobežota spama izplatīšana. Viņiem jāsniedz savs īstais vārds, pases numurs un informācija par paredzēto ceļojumu.

Saņemot šo vēstuli, iespējamais namatēvs apmeklēs sava viesa profilu un izlasīs komentārus par viņu no citiem locekļiem, kas tikušies ar viņu pagātnē. Iepazinies ar visu šo informāciju, namatēvs izlemj, vai uzņemt šo viesi pie sevis.

Mērķi

« Hospitality Club » ir bezpeļņas, nekomerciāls projekts. Tas balstīts uz pārliecību, ka, savedot kopā cilvēkus un sekmējot starptautisku draudzību, mēs veicinām pasaules kultūru savstarpēju sapratni un cieņu, nostiprinot mieru.

« Kādu dienu katram būs iespēja apciemot jebkuru valsti, zinot, ka kāds mūs sagaidīs plaši atvērtām rokām, » saka Kūne. « Cilvēki ceļos dažādos veidos, satiksies un veicinās vispasaules kultūru sapratni caur personiskiem kontaktiem. »

« Būs daudz locekļu tādās vietās kā Izraela un Palestīna, Ziemeļīrija, Balkāni, Čečenija, Ruanda, vai Timora, kas dalīsies viesmīlībā viens ar otru, un maziem soļiem « Hospitality Club » būs palīdzējis izveidoties ilgstošai miera vīzijai uz mūsu brīnišķīgās planētas, » viņš piebilst.

Vēsture

« Hospitality Club » bija veiksmīgs 1991. gada mēģinājumā izmantot internetu, lai piešķirtu dinamismu Servasa radītajai koncepcijai pēc Otrā Pasaules kara. Klubam izdevās padarīt viesmīlības apmaiņu vienkāršu un bezmaksas, kā arī pieejamu vidusmēra ceļotājam, ieviešot stingrus drošības pasākumus, sākot ar aizsardzību pret spamu un beidzot ar pasu kontroli un labi izstrādātu atbilžu sistēmu.

Laikā no 2000. līdz 2004. gadam šis tīkls ir audzis līdz pat 10'000 tā locekļiem, bet kopš tā laika reģistrēto locekļu skaita pieaugums ir strauji kāpis. Mazāk kā pēc diviem gadiem klubs jau ir sasniedzis sava 100'000 locekļa ceļazīmi. Kūne jau prognozē ne mazāk kā milljonu locekļu tuvākajā laikā. Pie pašreizējā pieauguma līmeņa šis reiz tik neticamais sapnis piepildītos turpmākajos divos gados.

PAPILDUS INFORMĀCIJAI, ieskaitot foto attēlus un neskaitāmus vietējos kontaktus, lūdzu apmeklējiet http://100k.HospitalityClub.org.

Internacionālā kontaktpersona: Veit Kuehne (Angļu, vācu, spāņu un franču valodā): +49 (0)173 7749 365 / veit@hospitalityclub.org

Vietējā kontaktpersona: Lelde Jansone (Angļu, vācu, latviešu valodā): +371 61 24 583 / icelilia@hospitalityclub.org

###