2006 M. SAUSIO 11 D. PUBLIKACIJOMS

Svetingumo Klubas Sveikina 100 000-ąjį Narį

Drezdenas, Vokietija – The Hospitality Club (Svetingumo Klubas) yra internetinė organizacija skirta padėti keliautojams susisiekti su vietiniais, siūlančiais nemokamą nakvynę. 2006 m. sausio 11 d., po penkių metų, kai vokietis studentas Veit’as Kuehne įkūrė organizaciją, klubas turės 100 000 narių iš daugiau nei 200 šalių. Klubo internetinio puslapio ieškokite adresu www.HospitalityClub.org.

Svetingumo Klubas buvo pirmoji internetinė organizacija, siūlanti keliautojams plačias galimybes rasti ir susisiekti su vietiniais, atvirais kultūros mainams. Šeimininkai gali pasiūlyti vietą prisiglausti keliautojams arba paprasčiausiai aprodyti mietą ar kartu papietauti. Namie, jie atvers duris kitiems keliautojams.

Sistema yra visiškai nemokama Saugus ir efektyvus klubo su daugiau nei 30 kalbų ir jo duomenų bazės, forumo ir pokalbių kambario veikimas priklauso nuo šimtų savanorių iš viso pasaulio.

Kaip Klubas Veikia

Kiekvinas gali prisijungti prie klubo, jei pateikia savo tikrą vardą ir adresą, nors ši informacija gali būti slėpiama nuo kitų narių. Nauji nariai bus paprašyti užpildyti anketą informacia apie save ir nustatyti prioritetus. Nariai tai naudos pasirinkdami su kuo susisiekti mieste, kuriame gali gyventi šimtai potencialių šeimininkų.

Būsimas svečias pirmiausiai siunčia žinutę per tinklapį, kad nariai išvengtų nepageidaujamų laiškų savo elekroninio pašto dėžutėse. Būsimi svečiai privalo nurodyti savo tikrą vardą ir paso numerį bei tutėtų pateikti informaciją apie savo kelionę.

Gavęs žinutę, būsimasis šeimininkas aplankys svečio anketą ir perskaitys narių, sutikusių šį žmogų anksčiau, komentarus. Ši informacija padės apsispręsti ar narys gali ir nori apnakvindinti kelaiutoją.

Tikslai

Svetingumo Klubas yra ne pelno siekiantis ir ne komercinis projektas. Klubas buvo įkutas tikint, kad žmonių suartinimas ir tarptautinės draugystės puoselėjimas padidins tarpkultūrinį supratimą ir stiprins taiką.

‘Vieną dieną visi turės galimybę aplankyti bet kurią šalį, žinodami, kad kažkas jų ten laukia išskėstomis rankomis. – Sako V. Kuehne – ‘Žmonės keliaus kitaip, susipažins vieni su kitais ir stiprins tarptautinį supratimą per asmeninius ryšius’.

‘Bus daug narių tokiose vietose kaip Izraelis ir Palestina, Šiaurės Airija, Balkanai, Čečėnija, Ruanda ar Timuras, kurie naudosis vieni kitų svetingumu ir po truputėlį Svetingumo Klubas padės sukurti ir palaikyti taiką mūsų planetoje’ – priduria jis.

Istorija

Svetingumo Klubui, sekusiam Hospex pėdomis, naudojant internetą pavyko pagyvinti Servas idėją, atsiradusią po Antrojo Pasaulinio karo. Klubui pavyko svetingumą padaryti paprastą, nemokamą, lengvai prieinamą keliautojams, bet kartu ir saugų, naudojant saugumo priemones nuo nepageidaujamų laiškų filtravimo iki pasų kontrolės ir gerai išvystytos atsiliepimų sistemos.

Nuo 2000-ųjų pabaigos iki 2004-ųjų pradžios tinklas išaugo iki 10 000 narių, tačiau nuo tada augimas proporcingai didėjo. Mažiau nei po dviejų metų klubas peržengė 100 000 narių ribą. Dabar V. Kuehne greitai tikisi ne mažaiu nei milijono narių. Jei klubas augs taip sparčiai kaip dabar, ši neįtikėtina svajonė išsipildys greičiau nei per dvejus metus.

DAUGIAU INFORMACIJOS su nuotraukomis ir vietinių kontaktais rasite http://100k.HospitalityClub.org.

Tarptautiniam kontaktui: Veit’as Kuehne (anglų, vokiečių, ispanų, prancūzų k.): +49 (0)173 7749 365 / veit@hospitalityclub.org

Vietiniam kontaktui: Juste Puzinaite: +370 672 23413 / just_tute@yahoo.com
Vladas Sapranavicius: +370 618 83101 / sapranavicius@vladas.com

###