До публікації 11 січня 2006 року

Клуб Гостинності Вітає Стотисячника

Дрезден, Німеччина

Клуб гостинності – це віртуальна спільнота, котра допомагає мандрівникам відшукати та зв'язатися з людьми, у котрих вони могли б безкоштовно загостювати. 11 січня 2006 року спільнота, яку п'ять років заснував німецький студент Вайт Кюне, і котра об'єднує більш ніж 200 країн, привітає стотисячного члена. Інтернет адреса клубу www.HospitalityClub.org

Клуб гостинності – перша віртуальна організація, котра на серйозному рівні надала можливість мандрівникам знайти і сконтактуватися з місцевими мешканцями відкритими до культурного обміну. Господарі можуть запропонувати гостям безкоштовний нічліг чи просто поводити їх по своєму місту, пригостити вечерею і т.д. Повернувшись додому, мандрівники можуть самі стати господарями і відкрити двері тим іншим, хто в дорозі. Вся схема функціонує без грошей. Налагодження заходів безпеки, ефективне поновлення та ведення на 30 мовах веб-сторінки та її бази даних, сторінки оголошень, кімнати для бесід залежить від роботи сотень добровольців зі всього світу.

Як приєднатися і користуватися перевагами клубу

Будь-хто може долучитися за умови, що вкаже своє справжнє ім'я, поштову адресу (після реєстрації цю інформацію можна приховати від інших членів клубу). Далі неофітів в клубі гостинності запрошують доповнити свій опис інформацією про себе та свої преференції. Відвідувачі користатимуть з цих описів, щоб вибрати, до кого звернутися в місті, яке може налічувати сотні потенційних господарів.

Майбутній гість надсилає перше повідомлення через веб-сторінку – це має захистити членів від отримання спаму в їх електронні скриньки. Мандрівник має вказати повне ім'я та номер паспорту, а також надати інформацію про свою мандрівку.

Після отримання повідомлення майбутній господар може відвідати сторінку з описом свого гостя та прочитати відгуки інших членів, які з ним зустрічалися раніше. Маючи всю цю інформацію, він може вирішити, чи хотів і міг би запросити цього гостя до себе.

Мета

Клуб гостинності – неприбутковий, некомерційний проект. В його основі переконання, що зближуючи людей та сприяючи міжнародним дружнім стосункам можна покращити міжкультурне розуміння та досягнути миру.

“Одного дня кожен матиме нагоду відвідати будь-яку країну, знаючи що хтось чекатиме і зустрічатиме їх з відкритим серцем, - сказав Кюне. - Люди подорожуватимуть інакше, зустрічатимуть одне одного і через особисті стосунки зміцнюватимуть міжнародне розуміння.”

“Буде багато членів в таких місцях як Ізраїль, Палестина, Північна Ірландія, на балканах, в Чечні, Руанді чи Тіморі, котрі обмінюватимуться гостинністю один з одним, і крок за кроком Клуб Гостинності допоможе зробити мир довготривалим баченням для нашої прекрасної планети,”- додав він.

Історія

Клуб Гостинності прийшов на зміну Госпексу (Hospex), що був у 1991 році спробою використати інтернет аби додати динамізму задуму, котрий з'явився завдяки Сервас (Servas) після Другої світової війни. Клуб досяг успіху, зробивши гостинний обмін простим і безкоштовним, і ставши доступним звичайним мандрівникам після впровадження надійних заходів безпеки: захисту від спаму, паспортного контролю та добре продуманої системи відгуків.

Потрібно було досить багато часу від кінця 2000 року до початку 2004, щоб спільнота виросла до 10 тисяч членів, але відтоді кількість почала стрімко зростати. Всього за два роки клуб подолав поріг 100 тисяч членів. Кюне тепер бажає побачити в спільноті не менше мільйона членів. За умови теперішнього росту ця поки що знову незвичайна мрія здійсниться менш, ніж за два роки.

ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ, включно з фотографіями, інформацію про місцевих контактних осіб, відвідайте сторінку http://100k.HospitalityClub.org

Контактна інформація засновника: Вайт Кюне (Veit Kuehne) – англійською, німецькою, іспанською та французькою мовами: +49 (0)173 7749 365 / veit@hospitalityclub.org

###