The Hospitality Club
...toob inimesed kokku!
Esimest korda siin? On küsimusi? Räägi kohe liikmete ja vabatahtlikega!
EnglishEnglish Arabicعربي BulgarianБългарски Chinese中文 Chinese simplified中文 GermanDeutsch SpanishEspañol EsperantoEsperanto FrenchFrançais hebrewעברית ItalianItaliano HungarianMagyar PolishPolski PortuguesePortuguês RomanianRomână RussianРусский slovenianSlovenščina SerbianSrpski FinnishSuomi SwedishSvenska TurkishTürkçe ukrainianУкраїнська Sisene     Liitu!

Meist endast – Hospitality Club lugu

 Informatsioon
Kodu
KKK
Ülevaade
Riigid
Kogemused
Saadikud
Näidisprofiilid
Reeglid
Meedia
Meist
Foorum
Jututuba
Viidad
Sisuviidad


 Eripakkumised
AFS
AIESEC
Attac
Eco
Freeloaders
Hitchhikers
Indigenous
Mensa
NGOs
Onenightstay
Peace
Servas
Unitas
YFU
Zellidja

 Eelised
- tasuta majutus kogu maailmas
- kohtu sõbralike inimestega
- ei mingit tasu
- kultuuridevaheline arusaamine
- ei mingeid kohustusi
- turvameetmed
- üldkasulik
...tule pardale!

 Statistika
number of Hospitality Club members
See on lugu Hospitality klubist ja selle taga olevatest inimestest – kuidas me sellele aluse panime, kuidas ta arenes ja mida tulevik tuua võiks. Me kirjutasime selle nii põhjalikuks kui võimalik, et sa saaksid hea ettekujutuse meie taustast ja motivatsioonist.

Külalislahkuse vahetamise ajalugu
Külalislahkust on vastastikku pakutud juba pikemat aega. Bob Luitweiler asutas peale Teist maailmasõda Servas e kui rahuorganisatsiooni. Ta lootis, et ülemaailmse avatud uste võrgustikuga saab edendada kultuuridevahelist mõistmist ja rahu maailmas. Järgnevatel kümnenditel asutasid teised inimesed samasuguseid organisatsioone ja arenes palju kindlatele huvidele spetsialiseerunud gruppe – näiteks külalislahkuse vahetusvõrgustik jalgratturitele, naistele, hääletajatele , esperanto keele kõnelejatele. 1997. aastal asutas Veit Kühne võrgustiku suurima vahetusõpilaste organisatsiooni AFS liikmetele, mille struktuur põhines riiklike vabatahtlike koordinaatorite mudelil, mida oli kasutatud Mensa külalislahkuse võrgustikus SIGHT. Kõigil neil võrgustikel tuli maadelda sarnaste probleemidega: majutajate nimekirjade trükkimise, liikmemaksude kogumise, idee levitamisega.

Internet
Siis tuli internet. Seda tehnoloogiat hakkas esimesena kasutama Hospex, Poolas põhinev võrgustik (mis on tänaseks lõppenud). Teised võrgustikud katsetasid samuti interneti kasutamisega ning 2000. aasta suveks oli kõige paremini arenenud andmebaasiks hääletajate kogukonna - Hitchhikers Home Base (ka tänaseks lõppenud) – andmebaas. Ent puudus globaalne ja professionaalne lahendus.

Idee
Veit (kes oli sel hetkel 22-aastane), pidi parajasti Saksamaal, Koblenzis töötama oma uurimustöö kallal. Peale pikka ööd ülikooli arvutiklassis surfimist läks ta 2000. aasta 11. juuli õhtul koju. Hommikul kell 6 oma voodis vedeledes ja indoneesia nelgisigaretti suitsetades sai ta järsku aru – maailm oli valmis tasuta, ohutuks, vabatahtlikel põhinevaks külalislahkuse vahetusvõrgustikuks, mis kasutaks täielikult interneti võimalusi. Järgmised päevad olid täis mõtlemist, planeerimist, e-kirju ja vestlusi. Tema neli nooremat õde-venda, Kjell , Kay , Constanze ja Till (kes on kõik olnud ka AFS vahetusõpilased ning osalevad selles rahu toovas organisatsioonis) ning sõbrad olid ideest vaimustuses ning lubasid seda toetada.

Esimene kodulehekülg
Me analüüsisime kõiki teisi külalislahkuse vahetusvõrgustikke ning proovisime luua uut organisatsiooni, mis kasutaks ära nende parimaid tavasid. Samas lisasime me kontseptsiooni ka täiesti uusi ideid, millest kõige tähtsamateks on passikontroll, tagasiside- ja kommenteerimismehhanismid ning kaitse spämmi eest e-posti aadresside varjamise kaudu. Mõned nädalad hiljem tuli Koblenzi ka Kay ja aitas luua kodulehekülje esimest mustandit. Seejärel tuli Koblenzi Kjell ja aitas leheküljed valmis ehitada ning ideed lõplikult paika panna. Nad veetsid arvutiklassis koos palju pikki ja lõbusaid õhtuid, kuulates valju muusikat, süües pitsat ja töötades lehekülje kallal. Lõpuks sai Hospitality Club kodulehekülje esimene versioon valmis ja vaid mõned minutid peale selle võrku panemist olid esimesed inimesed ennast üle maailma registreerima hakanud.

Andmebaas
Kodulehekülg oli töökorras, kuid väga töömahukas. Iga uue liikme vastuvõtuks kulus rohkem kui viis minutit ja liikmete omavaheliste sõnumite edastamine oli tohutu vaevarikas. Hospitality Club vajas andmebaasi. Sellest hoolimata liitus esimesel aastal klubiga 750 inimest ja teisel aastal tuli juurde veel 600 inimest. 2002. aasta varasuvel hakkas itaallane Claudio Pacchiega töötama Veit'i poolt loodud protsessidel põhineva Hospitality klubi andmebaasi kallal, üritades seda täiendada paari väga laheda ideega, et teha süsteemi veel turvalisemaks ja kasutajasõbralikumaks. 2002. aasta juulis läks Hospitality klubi andmebaasil põhinev uus kodulehekülg käiku. Samal ajal lõpetas Veit oma ülikooliõpingud ning alustas projekti , mis kestab tänaseni: ta üritab ümber maailma hääletades panna ühte miljonit inimest vaimustuma külalislahkuse vahetamise ideest. Sellest ajast alates on klubi liikmete arv kordades kasvanud, tänu sellele, et meedia on üle kogu maailma ideest rääkima hakanud ja tuhanded inimesed klubiga liitunud.

Tähtsad asjad HC puhul
Hospitality Club on mittetulundusühing. Me asutasime ta sellepärast, et me tõesti usume ideesse tuua inimesi üle maailma kokku ja edendada rahvusvahelist sõprust, mis suurendaks kultuurdevahelist arusaama ja tugevdaks rahu . Me ei taha selle koduleheküljega raha teenida. Selleks, et klubi tasuta ja hästi töötaks, on kõige suuremaks väljakutseks motiveerida teisi inimesi, kes jagaks meie visiooni ja aitaks klubi töös kaasa. Seetõttu on ta loodud vabatahtlike organisatsioonina, kus igaüks saab anda oma panuse. Samal ajal on klubi meie jaoks pikajaline projekt, mis saab olema meie elus väga suur osa veel paljude aastate jooksul. Me üritame seda juhtida nii professionaalselt, turvaliselt, intelligentselt ja sõbralikult kui võimalik. Kui see tundub mõistlik, kasutame me alati tehnoloogiat täielikult ära, kuid me jääme alati truuks oma põhimissioonile: võimaldada inimolenditel kohtuda näost-näkku.

Tulevik
Eelpool toodu annab meile kindlustunnet öelda, et Hospitality Club kui projekt jääb kestma. Me oleme pühendunud sellele, et muuta külalislahkuse vahetamine levinud reisimisviisiks. See on lihtsalt loogiline – ta on lõbus, keskkonnasõbralik , ökonoomiline ja sotsiaalselt tulutoov reisimisviis. Me loome partnerlussidemeid ja koostööd paljude teiste organisatsioonide ja inimestega üle kogu maailma. Ja me üritame alati jätkata oma kodulehekülje ja klubi strateegia täiustamist, vastavalt meie liikmete tagasisidele. Vaid mõne aasta pärast ei mõtle sa enam pikalt, kui tahad leida uusi inimesi, kellega kohtuda nii kodus kui võõrsil: sa tead, et tuled meie sõbralike inimeste ülemaailmsesse võrgustikku.

Meie unistus
Ühel päeval saab igaüks minna teise riiki, teades, et teda võtab keegi avali süli vastu. Inimesed reisivad erinevad moel, kohtuvad üksteisega ja ehitavad kultuuridevahelist arusaama läbi isiklike kontaktide. Sellistes kohtades nagu Iisraelis ja Palestiinas , Põhja-Iirimaal, Bosnias , Tšetšeenias ja Venemaal , Ruandas ja Ida-Timoris saab olema liikmeid, kes pakuvad üksteisele külalislahkust ja nii aitab Hospitality Club väikeste sammudega muuta rahu meie imelise planeedi kestvaks visiooniks. Aita meil saavutada meie unistust – me tahaksime nii väga näha sind meie seas !Rohkem infot - Liitu!

Kõik riigid
Andorra . Araabia Ühendemiraadid . Afganistan . Antigua ja Barbuda . Anguilla . Albaania . Armeenia . Angola . Argentina . Ameerika Samoa . Austria . Austraalia . Aruba . Aserbaidþaan . Bosnia ja Hertsegoviina . Barbados . Bangladesh . Belgia . Burkina Faso . Bulgaaria . Bahrein . Burundi . Benin . Bermuda . Boliivia . Brasiilia . Bahama . Bhutan . Valgevene . Belize . Kanada . Kongo Demokraatlik Vabariik . Kongo . Ðveits . Côte d'Ivoire . Tðiili . Kamerun . Hiina . Kolumbia . Costa Rica . Srbsko a Černá hora . Kuuba . Cabo Verde . Küpros . Tðehhi . Saksamaa . Taani . Dominikaani Vabariik . Alþeeria . Ecuador . Eesti . Egiptus . Hispaania . Etioopia . Soome . Fidþi . Prantsusmaa . Gabon . Grenada . Gruusia . Prantsuse Guajaana . Ghana . Gröönimaa . Gambia . Guadeloupe . Kreeka . Guatemala . Guam . Guyana . Honduras . Horvaatia . Haiti . Ungari . Indoneesia . Iiri . Iisrael . India . Iraak . Iraan . Island . Itaalia . Jamaica . Jordaania . Jaapan . Kenya . Kõrgõzstan . Kambodþa . Saint Kitts ja Nevis . Lõuna-Korea . Kuveit . Kaimanisaared . Kasahstan . Laos . Liibanon . Saint Lucia . Liechtenstein . Sri Lanka . Lesotho . Leedu . Luksemburg . Läti . Liibüa . Maroko . Monaco . Moldova . Madagaskar . Makedoonia . Mali . Mongoolia . Macau . Põhja-Mariaanid . Martinique . Mauritaania . Malta . Mauritius . Maldiivid . Mehhiko . Malaisia . Mosambiik . Namiibia . Uus-Kaledoonia . Nigeeria . Nicaragua . Holland . Norra . Nepal . Uus-Meremaa . Omaan . Panama . Peruu . Prantsuse Polüneesia . Paapua Uus-Guinea . Filipiinid . Pakistan . Poola . Puerto Rico . Palestiina . Portugal . Palau . Paraguay . Katar . Réunion . Rumeenia . Venemaa . Rwanda . Saudi Araabia . Seiðellid . Sudaan . Rootsi . Singapur . Sloveenia . Slovakkia . Sierra Leone . Senegal . Somaalia . São Tomé ja Príncipe . El Salvador . Süüria . Turks ja Caicos . Togo . Tai . Tadþikistan . Türkmenistan . Tuneesia . Türgi . Trinidad ja Tobago . Taiwan . Tansaania . Ukraina . Uganda . Ühendkuningriik . Ameerika Ühendriigid . Uruguay . Usbekistan . Venezuela . Vietnam . Vanuatu . Samoa . Jeemen . Afrique du Sud . Zambie . Zimbabwe . Isle of Man . Jersey .
  Inimesed
Veit Kühne
- klubi asutaja ja põhijõud
- sündinud 1978 Leipzigis Ida-Saksamaal
- külalislahkuse vahetuse entusiast
- pikaajaline AFS vabatahtlik (vahetusõpilasena aasta Põhja-Carolina osariigis USA-s)
- innukas hääletaja ja rändur
- õppis Saksamaal, USA-s ja Belgias ärikorraldust
- levitab rännuideed kogu maailmas, üritades tekitada selle suhtes vaimustust vähemalt ühes miljonis inimeses
- isiklik kodulehekülg:
www.veit.net

Kjell Kühne
- kaasasutaja ja Veit'i vend
- kaasatud klubi kõikidesse detailidesse
- sündinud 1979 Radebeulis Ida-Saksamaal
- keskkonnaaktivist
- pikaajaline AFS vabatahtlik (vahetusõpilasena aasta Borneos Indoneesias)
- keelegeenius (valdab vabalt 12 keelt)
- õpib Mainzis psühholoogiat ja etnoloogiat

Pierre-Charles Marais
- supermajutaja oma tillukese korteriga
- supervabatahtlik, kes teeb kõiki töid
- sündinud 1983 Normandias Prantsusmaal
- kirglik arhitektuurihuviline
- Zellidja reisistipendiumite guru
- isiklik kodulehekülg:
pietshah.free.fr

Jean-Yves Hegron
- HC programmeerija
- sündinud 1964 Nantes'is Prantsusmaal
- kultuuridevahelise vahetuse entusiast
- kolme väikse lapse isa
- töötab projektijuhina

Gerrit Otte
- supervabatahtlik, kes teeb kõiki töid
- sündinud 1977 Georgsmarienhüttes Põhja-Saksamaal
- füüsik ja arvutiteadlane
- isiklik kodulehekülg:
www.gerritotte.de

Vabatahtlikud
Sajad inimesed aitavad aktiivselt sellega, millega saavad – kas siis kohalike vabatahtlikena või kindlate töödega. Meil oleks väga suur heameel sind ka meie seas näha – külasta Aita meid ja Detailse vabatahtlike info lehekülgi, et vaadata, mis sa teha saaksid.

Eriline tänu:
Claudio Pacchiega
- HC tuuma programmeerija
- pikaajaline Servas vabatahtlik
- sündinud 1969 Torinos Itaalias
- töötab Torinos programmeerijana


 Sponsoreeeritud lingid    ?

Kodu - Kontakt - Peamenüü - Liitu - Abi - Ülevaade - Riigid - Meist - Jututuba - Sisuviidad - Loobumine

Copyright © 2000-2006 The Hospitality Club. Kõik õigused kaitstud.