מועדון הארחה
...מקרבים אנשים!
פעם ראשונה פה? שאלות? דבר עם חברי מועדון ומתנדבים עכשיו!
EnglishEnglish Arabicعربي BulgarianБългарски Chinese中文 Chinese simplified中文 GermanDeutsch EstonianEesti SpanishEspañol EsperantoEsperanto FrenchFrançais hebrewעברית ItalianItaliano HungarianMagyar PolishPolski PortuguesePortuguês RomanianRomână RussianРусский slovenianSlovenščina SerbianSrpski FinnishSuomi SwedishSvenska TurkishTürkçe ukrainianУкраїнська כניסה     הרשם/י!

אודותינו- סיפורו של ה- HospitalityClub(מועדון האירוח)

 מידע
בית
FAQ
סיור
מדינות
חוויות
שגרירים
דוגמיות פרופילים
כללים
מדיה
עלינו
פורום
צ'אט
לינקים
מפת האתר


 מיוחדים
AFS
AIESEC
Attac
Eco
Freeloaders
Hitchhikers
Indigenous
Mensa
NGOs
Onenightstay
Peace
Servas
Unitas
YFU
Zellidja

 יתרונות
- אירוח חינם בכל העולם
- מפגש עם אנשים חברותים
- אין הוצאות בכלל
- הבנה בין-תרבותית
- אין חובות
- בטיחות
- לא מסחרי
...עלה/י לסיפון!

 סתאטיסטיקה
number of Hospitality Club members
זהו סיפורו של ה- HospitalityClub והאנשים העומדים מאחוריו- כיצד ייסדנו את המועדון, כיצד הוא התפתח ומה עתיד לבוא. כתבנו את הסיפור באופן הנרחב ביותר שיכולנו, כך שיתאפשר לכם לקבל את התמונה המלאה ביותר לגבי הרקע והמניעים שלנו.

ההיסטוריה של ה-Hospitality Exchange (חילופי-אירוח)
הרעיון של Hospitality Exchange התקיים מזה זמן רב. לאחר מלחמת העולם השנייה, בוב לוּטְוֵיילֶר ייסד את Servas כארגון שלום. הוא קיווה לעודד הבנה בין-תרבותית ולבנות שלום על בסיס של רשת עולמית של דלתות פתוחות. משך העשורים הבאים, אנשים שונים ייסדו ארגונים דומים, וקבוצות עניין משותף רבות התפתחו: רשתות Hospitality Exchange לרוכבי-אופניים, לנשים, ל טרמפיסטים , לדוברי אספרנטו ועוד. וַאיְיט קוּהְן ייסד רשת לחברי ארגון חילופי הסטודנטים הגדול ביותר AFS בשנת 1997, המבוססת על מודל של מתאמים מתנדבים לכל ארץ, בו נעשה שימוש על ידי רשת האירוח SIGHT של "Mensa" . כל הרשתות הללו נאלצו להיאבק עם אותן הבעיות: הדפסת רשימות מארחים, איסוף דמי חבר והפצת הרעיון.

האינטרנט
ואז הגיע האינטרנט. חלוצי השימוש בטכנולוגיה חדשה זו היו Hospex, רשת שבסיסה בפולין (אשר כבר איננה פעילה היום). רשתות אחרות עשו ניסיונות עם הרשת, ועד קיץ 2000 מסד הנתונים הטוב ביותר היה זה של קהילת הטרמפיסטים - בסיס האם של הטרמפיסטים (גם הוא כבר איננו פעיל כיום). אך עדיין לא היה קיים פתרון גלובלי מקצועי.

הרעיון
ואייט (בן 22 שנים אז) היה אמור לעסוק בכתיבת עבודת מחקר ללימודיו ב-קוֹבְּלֶנְז, גרמניה. אחרי לילה ארוך של גלישה במעבדות המחשבים של האוניברסיטה, הוא הלך הביתה ב-11 ביולי, שנת 2000. בעודו מעשן סיגרית ציפורן אינדונזית במיטתו בשעה 6 בבוקר הכה בו הרעיון - העולם מוכן לרשת Hospitality Exchange חינמית בטוחה, המבוססת על עבודת מתנדבים, אשר תעשה שימוש מלא ביתרונות האינטרנט. הימים הבאים היו מלאים במחשבות, תוכניות, מיילים ושיחות. ארבעת אחיו ואחיותיו הצעירים קייל , קאי , קונסטאנזה ו- טיל (אשר השתתפו גם הם בתוכנית חילופי הסטודנטים AFS והם מעורבים בארגון בונה שלום זה) וחברים היו נרגשים בנוגע לרעיון והבטיחו תמיכה.

האתר הראשון
ניתחנו את כל רשתות ה- Hospitality Exchangeהאחרות וניסינו לבסס את הארגון החדש על הנהלים הטובים ביותר שלהם. כמו כן שילבנו בקונספט כמה רעיונות חדשים לחלוטין, החשובים שבהם הם בדיקת הדרכונים, מנגנון למתן משוב והערות והגנה מפני ספאם (דואר אלקטרוני בלתי רצוי) על ידי הסתרת כתובות האי-מייל. מספר שבועות מאוחר יותר ביקר קאי בקובלנז על מנת לעזור בכתיבת המערך הראשוני של האתר. אחר-כך הגיע גם קייל, גם הוא בכדי לעזור בבניית דפי האתר ולגבש את כל הרעיונות. יחדיו הם בילו לילות ארוכים ומהנים במעבדות המחשבים כשהם מאזינים למוסיקה רועשת, אוכלים פיצה ועמלים על הקמת האתר. לבסוף נולדה הגרסה הראשונה של HospitalityClub, וכמה דקות אחרי שעלה האתר לרשת נרשמו אליו האנשים הראשונים מרחבי העולם.

מסד הנתונים
האתר אמנם פעל, אך העבודה הייתה מאוד קשה ואינטנסיבית. קבלתו של חבר חדש יחיד דרשה למעלה מחמש דקות, והעברת מסרים בין חברי האתר הייתה כאב-ראש אמיתי. ה-HospitalityClub היה זקוק למסד-נתונים. ובכל זאת, במהלך השנה הראשונה נרשמו 750 חברים למועדון, ובמהלך השנה השנייה נרשמו 600 חברים נוספים. בשלהי קיץ שנת 2002 קלאודיו פאצ'ייגה מאיטליה החל בעבודה האמיתית על פתרון לבעיית מסד הנתונים ל-HospitalityClub, כשהוא מבסס את האתר על ההליכים שעוצבו על ידי ואייט ומתגבר אותו בעזרת כמה רעיונות חדשים ומדליקים, שהפכו את המערכת לעוד יותר בטוחה וידידותית למשתמש. לבסוף, ביולי 2002 אתר ה-HospitalityClub המבוסס על מסד נתונים התעורר לחיים. באותו הזמן, ואייט השלים את לימודיו האוניברסיטה והחל בפרוייקט אשר נמשך עד עצם היום הזה: תוך טיול טרמפים סביב העולם הוא מנסה לרתק מיליון אנשים ברעיון של Hospitality Exchange. מאז גדל האתר במהירות עצומה, עם דיווחי מדיה רבים עליו סביב העולם ואלפי חברים חדשים.

נקודות חשובות בנוגע ל-HC
ה-HospitalityClub הנו פרוייקט לא מסחרי. ייסדנו אותו משום שאנו מאמינים בלב שלם ברעיון שקירוב אנשים וטיפוח חברות בינלאומית יגבירו הבנה בין-תרבותית ויחזקו את ה שלום . איננו מעונינים לעשות באתר שימוש למטרות רווח. בכדי לשמור על אתר חינמי ומתפקד היטב, האתגר הגדול מכולם הוא לעורר באנשים אחרים השותפים לראיית העולם שלנו את המוטיבציה לעזור עם המועדון. מסיבה זו האתר בנוי כארגון מתנדבים בו כל אחד יכול לתרום. בו בזמן, אנו רואים את המועדון כפרוייקט לטווח-הארוך, אשר הולך להיות חלק גדול מחיינו עוד שנים ארוכות. אנו מנסים לנהל אותו בדרך המקצועית, הבטוחה, החכמה והידידותית ביותר האפשרית. אנו נהנים מיתרונות הטכנולוגיה במלואן במקומות בהם יש בכך הגיון, אך מתמקדים תמיד במשימתנו הראשית: לאפשר מפגשים פנים אל פנים בין בני-אדם.

העתיד
הנקודות אותן העלינו כאן נוטעות בנו את הביטחון ש- HospitalityClub הוא פרוייקט אשר נמצא כאן בשביל להישאר. אנו נחושים להפוך את ה-Hospitality Exchange לפעילות נסיעה מיינסטרימית. זה פשוט כל-כך הגיוני—זו דרך נסיעה כפית, אקולוגית ומועילה הן כלכלית והן חברתית. אנו ניצור שותפויות ושיתופי פעולה עם ארגונים ואנשים נוספים רבים על פני כדה"א, ותמיד נמשיך ונשפר את האתר ואת האסטרטגיה של המועדון בהתבסס על המשוב של חברי ה-HospitalityClub. בתוך שנים מעטות לא תצטרכו לחשוב פעמיים היכן אתם יכולים לחפש אנשים חדשים לפגוש כאשר אתם מטיילים או כאשר אתם נמצאים בבית: הרשת העולמית שלנו של אנשים ידידותיים.

החלום שלנו
יום אחד כולם יוכלו לבקר במדינות שונות תוך ידיעה שמישהו יקבל אותם בזרועות פתוחות. אנשים יטיילו בצורה שונה, יפגשו זה את זה ויבנו הבנה בין תרבויות דרך מגע אישי. יהיו חברים רבים במקומות כמו שראל ו- פלשתין , צפון אירלנד, בוסניה , צ'צ'ניה ו- רוסיה , רואנדה ומזרח-טימור אשר יארחו זה את זה ובצעדים קטנים ה- HospitalityClub יעזור ליצור שלום - חזון מתמשך לפלנטה הנפלאה שלנו! עזרו לנו להגשים את חלומנו- אנו נשמח אם תצטרפו אלינו ו תרשמו! !למד עוד - הרשם/י!

 אנשים
וַאיְיט קוּהְן
-         מייסד המועדון והכוח המניע שלו
-         נולד בשנת 1978 בלייפציג שבמזרח גרמניה
-         חסיד של Hospitality Exchange
-         מתנדב מזה זמן רב ב-AFS (שנת חילופים אחת 
-         טרמפיסט ומטייל נלהב.
-         למד מנהל עסקים בגרמניה, ארה"ב ובלגי&#
כיום הוא מפיץ את הרעיון דרך מסע סביב העולם, במטרה למשוך מיליון אנשים
אתר הבית:
www.veit.net

קייל קוהן
-         מייסד-שותף ואחיו של ואייט.
-         מעורב בכל פרטי המועדון
-         נולד בשנת 1979 ב-רַאדֵבֵּל שבמזרח גרמנ
-         פעיל בנושאי הסביבה
-         מתנדב מזה זמן רב ב-AFS (שנת חילופים אחת 
-         גאון לשוני (דובר בשטף 12 שפות)
לומד פסיכולוגיה ואתנולוגיה ב-Mainz.

פייר-שארל מארֵה
-         מארח-על בדירתו הקטנה
-         מתנדב-על המעורב בכל המשימות
-         נולד בשנת 1983 בנורמנדי שבצרפת.
-         נלהב בנוגע לארכיטקטורה
-         גורו בנוגע למלגות נסיעה Zellidja
אתר הבית:
pietshah.free.fr

ז'אן-איב אֶגְרוֹ
-         מתכנת למען ה-HospitalityClub
-         נולד בשנת 1964 ב-נָאנְט שבצרפת
-         חסיד של חילופים בין-תרבותיים
-         אב לשלושה ילדים קטנים
עובד כמנהל פרוייקט

גֵרִיט אוֹטֵה
-         מתנדב-על המעורב בכל המשימות
-         נולד בשנת 1977 ב- Georgsmarienhutteשבצפון גרמניה
-         פיסיקאי ומדען מחשבים
-         אתר הבית:
www.gerritotte.de

מתנדבים
מאות אנשים עוזרים לנו באופן פעיל ככל שביכולתם – כמתנדבים מקומיים או במשימות מיוחדות. נשמח לצרף גם אתכם לצוות שלנו – בקרו בעמודי עזרו לנו ו- מידע מפורט למתנדבים בכדי לגלות במה אתם יכולים לתרום!

תודות מיוחדות ל:
קלאודיו פאצ'ייגה
-         תיכנת את ליבת ה-HospitalityClub
-         מתנדב Servas מזה זמן רב
-         נולד בשנת 1969 בטורינו שבאיטליה
עובד כמתכנת בטורינו


 קישורי חסות    ?

בית - קשר - תפריט ראשי - הרשם/י - עזרה - סיור - מדינות - עלינו - צ'אט - מפת האתר - הסרת אחריות

Copyright © 2000-2006 The Hospitality Club. כל הזכויות שמורות.