Hospitality klub
…spojuje lidi dohromady!
Poprvé zde? Otázky? Povídej si se členy a staň se právě teď dobrovolníkem!
EnglishEnglish Arabicعربي BulgarianБългарски Chinese中文 Chinese simplified中文 GermanDeutsch EstonianEesti SpanishEspañol EsperantoEsperanto FrenchFrançais hebrewעברית ItalianItaliano HungarianMagyar DutchNederlands PolishPolski PortuguesePortuguês BrasilianPortuguês (bra) RomanianRomână RussianРусский slovenianSlovenščina SerbianSrpski FinnishSuomi SwedishSvenska TurkishTürkçe ukrainianУкраїнська Přihlášení     Zaregistruj se!

Často kladené dotazy

 Informace
Home
FAQ
Cesty
Země
Zkušenosti
Vyslanci
Ukázka profilů
Pravidla
Média
O nás
Forum
Chat
Odkazy
Mapa stránek


 Speciál
AFS
AIESEC
Attac
Eco
Freeloaders
Hitchhikers
Indigenous
Mensa
NGOs
Onenightstay
Peace
Servas
Unitas
YFU
Zellidja

 Vhody
- bezplatné ubytování po celém světě
poznání milých lidí
žádné poplatky
mezikulturní porozumění
žádné závazky
bezpečnost zajištěna
nekomerční
Vstupte!

 Statistika
number of Hospitality Club members

Zde najdeš odpovědi na často kladené dotazy. Jestliže nenajdeš odpověď na svojí otázku, prosím zašli zprávu na info@hospitalityclub.org a my ti odpovíme hned, jak to bude možné. Pro členy je tady také a my ti odpovíme hned, jak to bude možné. Pro členy je tady také kde najdeš více dotazů a odpovědí.

Kdo se může stát členem The Hospitality Club?
Každý. Jestliže rád cestuješ nebo se setkáváš se zajímavými lidmi, potom jsi ten správný člověk pro The Hospitality Club! V posledním roce jsme zpozorovali, že většina naších členů má jednu společnou vlastnost: přátelství.

Je vstup skutečně zdarma?
Ano. Nikdy nebudeme požadovat poplatek za členství. Vstup ti nepřinese žádné výdaje. Pouze tě můžeme požádat, zda máš možnost věnovat trochu svého času a pomoct nám vybudovat The Hospitality Club ještě lepším.

Jaký druh osobních informací musím poskytnout?
Aby ses stal členem The Hospitality Club, musíš poskytnout následující informace: jméno, celou adresu a platnou emailovou adresu. Všechny další informace jsou nepovinné.

Mohou mé osobní informace vidět jiní členové?
Sám si rozhodneš kolik informací chceš o sobě odhalit. Ostatní členové uvidí jen tvé uživatelské jméno, město a zemi. Můžeš skrýt své skutečné jméno a adresu. Všechny ostatní informace jsou dobrovolné. Emailová adresa také nebude zobrazena, členové tě budou kontaktovat přes síť.

Budou mít nečlenové přístup do mého profilu?
Ne. K přístupu do zabezpečené členské oblasti je potřeba být přijatý člen a mít platné heslo.

Musím sám poskytnout ubytování, aby mi bylo umožněno zdarma přebývat u jiných lidi?
Ne. Můžeš se zaregistrovat dneska a hned zítra vyrazit na výlet, jestliže nalezneš lidi, kteří budou ochotní tě pohostit. Také bychom tě chtěli poprosit, jestli bys i ty mohl pomáhat dalším cestovatelům s místem na spaní nebo s čímkoliv jiným, co bude v té moci. Myšlenka HC je poskytnout či nalézt pomoc.

Tak tedy, jaké mám povinnosti jako člen?
Tvá povinnost je jednat o ostatními členy s respektem a dodržovat pravidla The Hospitality Club. .

Jaká je má ochrana proti případným zločincům, kteří mě chtějí navštívit?
Každý člen, který tě kontaktuje přes The Hospitality Club, musí uvést své celé jméno, číslo pasu a uživatelské jméno. Tyto informace si můžeš uložit na bezpečné místo, nebo nám je zaslat na security@hospitalityclub.org , kde je za tebe uložíme. Když tvůj host přijede, zkontroluj pas a totožnost ověř s informacemi, které jsi obdržel. Touto cestou ověření totožnosti se zbavíš nejistot.

Jaká je další možná ochrana?
Od té doby, co ti tvůj budoucí host poskytne své uživatelské jméno v HC, budeš schopný ověřit si jeho profil na internetu. V jeho profilu můžeš číst komentáře dalších členů a zjistit, koho tvůj host hostil nebo koho navštívil, a nebo také nalézt lidi, kteří mu věří. Také bychom tě chtěli poprosit, abys napsal komentář o ostatních členech, se kterými ses setkal - touto cestou zvyšujeme bezpečnost nás všech.

Můžou se páry, popřípadě rodiny, přihlásit společně s jednou registrací?
Ne. Otázka registrace je individuální. Ale samozřejmě můžete užívat klub společně nebo ve vašem profilu uvést, že žijete a cestujete se svým partnerem. Ale registrace je samostatná, dává možnost specifikovat své vlastní zájmy a to je rozhodující pro systém odezvy v rámci klubu.

Nemám pas, protože jsem cestoval jen po Evropě, stačí mi občanský průkaz k registraci?
Ano. K registraci nepotřebuješ pas, jen když začneš skutečně klub používat (kvůli identifikaci). Když cestuješ po Evropě nebo ve svém vlastním státě, kde normálně pas nepoužíváš, tvůj občanský průkaz, jako platná legální identifikace, stačí. A to je záměrem tohoto pravidla – identifikovat se pro členy v klubu, se kterými se potkáš.

Jaká je věková hranice členů?
V klubu najdeš lidi všech věkových kategorií. Registrují se hlavně mladí, ale také už starší lidé. Můžeš tady najít přesně to, co hledáš.

Zapomněl jsem své heslo – co můžu udělat?
Můžeme ti poslat nové heslo na emailovou adresu, kterou si uvedl při registraci. Prosím, použij ‘‘Zapomenuté heslo‘‘ – odkaz, který najdeš pod vstupem k přihlášení. Pak napiš své uživatelské jméno a email adresu, kterou jsi uvedl při registraci.

Zapomněl jsem své přihlašovací jméno – co můžu udělat?
Napiš nám email na password@hospitalityclub.org s následujícími údaji: tvé celé jméno, adresu, město, oblast a stát. Poté ti zašleme tvé přihlašovací jméno na emailovou adresu, kterou jsi zadal při registraci.

Jak mohu kontaktovat jiného člena?
Emailové adresy nejsou v síti zobrazeny nejen pro zabezpečení ochrany všech členů, ale také proti vyvarování se spamu. Pro kontaktování jiného člena můžeš použít mechanismus v síti. Všechny zprávy jsou přeposlány na email člena, kterému píšeš.

Jak mohu zrušit svou registraci?
Prosím, přihlas se do sítě, vyber Edit my profile, klikni na odkaz v horní části stránky změnit požadované informace a vyplň formulář s tvým uživatelským jménem, heslem, celým jménem a emailovou adresou, kterou jsi použil při registraci. Do políčka pro důvod tvé aktualizace napiš: „please delete my profile“ (Prosím o zrušení mého profilu) a taky by nebylo špatné napsat pro nás krátkou zprávu, proč ses rozhodl opustit klub. Touto cestou můžeme řešit problémy, které způsobily, že ses rozhodl učinit tento krok. Poté, co obdržíme tyto data, vymažeme tvůj profil a uživatelský účet.

Jak mohu pomoci jako dobrovolník?
Jestli bys nám rád pomohl vybudovat HC jako jedno z nekrásnějších míst na internetu, a nebo i ve skutečném světě, pošli zprávu na volunteer@hospitalityclub.org nebo se přímo přihlaš do dobrovolnického adresáře, který používáme při společné práci. Budeš dostávat nejnovější informace, jak bys mohl pomoct. Také můžeš kontrolovat odkaz „Help us!“ nebo dobrovolnickou sekci v členské oblasti, kde také uvádíme mnoho myšlenek a žádostí o pomoc.

Proč jsou tady reklamy? Myslel jsem, že to byl nekomerční projekt.
Jsme nekomerční projekt, všichni dobrovolníci tráví mnoho hodin prací, protože věří v myšlenku pohostinné výměny. Avšak čím více se místo stává úspěšné, tím více musíme platit za webhosting. A raději, než žádat po oddaných dobrovolnících platit tento projekt z vlastních kapes, rozhodli jsme se začlenit novou reklamní technologií Googlu na tyto stránky. Vždycky se budeme snažit najít nějakou inteligentní cestu financování tohoto projektu a udržet členství zdarma. Nezáleží totiž, v jaké části světa se nacházíš, a ani kolik máš peněz. Vždy se můžeš stát součástí této světové sítě plné přátelských lidí.

Nebyla tvá otázka zodpovězena? Napiš nám na info@hospitalityclub.org !

Chceš se dozvědět více - Zaregistruj se!

 Sponzorované odkazy    ?

Home - Kontakt - Hlavní menu - Registrace - Pomoc - Cesty - Země - O nás - Chat - Mapa stránek - Upozornění

Copyright © 2000-2006 The Hospitality Club. Všechna práva vyhrazena.