The Hospitality Club
...zbliżanie ludzi!
Jesteś tutaj pierwszy raz? Jakieś pytania? Porozmawiaj z uczestnikami i wolontariuszami klubu!
EnglishEnglish Arabicعربي BulgarianБългарски Chinese中文 Chinese simplified中文 CzechČesky GermanDeutsch EstonianEesti SpanishEspañol EsperantoEsperanto FrenchFrançais hebrewעברית ItalianItaliano HungarianMagyar DutchNederlands PortuguesePortuguês BrasilianPortuguês (bra) RomanianRomână RussianРусский slovenianSlovenščina SerbianSrpski FinnishSuomi SwedishSvenska TurkishTürkçe ukrainianУкраїнська Logowanie     Zapisz się!

Często zadawane pytania

  Informacje
Początek
FAQ
Informacje ogólne
Kraje
Doświadczenia
Ambasadorzy
Przykładowy profil
Zasady
Media
O nas
Forum
Czat
Linki
Mapa strony


 Specjalne
AFS
AIESEC
Attac
Eco
Freeloaders
Hitchhikers
Indigenous
Mensa
NGOs
Onenightstay
Peace
Servas
Unitas
YFU
Zellidja

 Korzyści
- darmowe noclegi na całym świecie
- nowe znajomosci
- darmowy udział w Klubie
- poznawanie kultur
- żadnych zobowiązań
- właściwości zabezpieczające
- niekomercyjność
...wejdź dalej!

 Statystyki
number of Hospitality Club members

Tutaj znajdują się odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszymy. Jeżeli nie znajdziesz jednak wyjaśnienia swoich wątpliwości, proszę wyślij wiadomość do info@hospitalityclub.org , a postaramy się jak najszybciej udzielić ci informacji. Dla uczestników, znajduje się również FAQ uczestnika z większą ilością pytań i odpowiedzi.

Kto może zostać uczestnikiem Hospitality Club?
Każdy. Jeśli lubisz podróżować lub po prostu spotykać interesujących ludzi wówczas jesteś odpowiednią osobą dla Hospitality Club! Poprzez ostatnie lata zauważyliśmy, że większość naszych uczestników posiada jedną wspólną cechę: przyjazność.

Czy uczestnictwo jest naprawdę całkowicie darmowe?
Tak. Nigdy nie pobieraliśmy żadnych opłat za uczestnictwo. Nie będziesz ponosił żadnych kosztów. Prosimy tylko, jeśli jesteś w stanie, abyś poświęcił trochę czasu, aby pomóc nam udoskonalać Hospitality Club oraz czynić go coraz lepszym.

Jaki rodzaj informacji osobowej muszę dostarczyć?
Aby zostać uczestnikiem Hospitality Club, musisz dostarczyć następujące informacje osobowe: imię i nazwisko, pełen adres i ważny adres email. Wszystkie inne informacje są opcjonalne.

Czy moje informacje osobowe będą widoczne dla innych uczestników?
Ty decydujesz jak wiele informacji chcesz ujawnić na temat swojej osoby. Inni uczestnicy zobaczą tylko twoją nazwę użytkownika, miasto i kraj. Możesz ukryć swoje prawdziwe imię i nazwisko oraz adres, a inne informacje są opcjonalne, nieobowiązkowe. Twój adres email nie będzie wyświetlony, a uczestnicy muszą się kontaktować z tobą poprzez stronę.

Czy nie-uczestnicy będą mieli dostęp do mojego profilu?
Nie. Aby zalogować się do bezpiecznej części uczestnika, musisz być zaakceptowanym uczestnikiem i mieć ważne hasło.

Czy muszę kogoś gościć, aby być upoważnionym do zatrzymywania się u innych ludzi za darmo?
Nie. Możesz zapisać się dzisiaj i wyjechać na wyprawę jutro, jeśli znajdziesz ludzi, którzy chcieliby ciebie gościć. Oczywiście uprzejmie ciebie prosimy, abyś pomagał innym podróżnikom oferując im miejsce w którym mogliby się zatrzymać lub czymkolwiek innym co jest w twojej mocy. Ideą Hospitality Club jest ofiarowanie i otrzymywanie pomocy.

Zatem jakie są moje zoobowiązania jako uczestnika?
Jesteś zoobowiązany traktować innych uczestników z szacunkiem i przestrzegać zasad Hospitality Club. .

Co jest moją ochroną przeciwko przestępcom, którzy przyjadą mnie odwiedzić?
Każdy uczestnik, który kontaktuje się z tobą poprzez Hospitality Club musi podać swoje pełne imię i nazwisko, numer paszportu oraz nazwę użytkownika Hospitality Club. Możesz przechowywać te informacje w bezpiecznym miejscu lub wysłać je do security@hospitalityclub.org , gdzie je dla ciebie przechowamy. Kiedy twój gość przyjedzie, upewnij się i sprawdź jego paszport, aby zweryfikować informacje o tożsamości, które otrzymałeś drogą mailową. W ten sposób tożsamość będzie potwierdzona bez żadnych wątpliwości.

Jakie inne zabezpieczenia są dostępne?
Twój przyszły gość dostarczy ci swoją nazwę użytkownika Hospitality Club, w związku z tym będziesz mógł sprawdzić jego profil w internecie. Tam również będziesz mógł przeczytać komentarze innych uczestników na temat tej osoby i zobaczyć jego byłych gości i gospodarzy, a także sprawdzić czy ludzie obdarzyli go zaufaniem. Proszę, abyś również i ty zamieszczał komentarze na temat innych uczestników - ta opcja wzmocni bowiem bezpieczeństwo wszystkich z nas.

Czy pary lub rodziny mogą zapisać się wspólnie za pomocą jednego formularza rejestracyjnego?
Nie. Prosimy abyście zapisali się indywidualnie. Oczywiście możecie używać klubu wspólnie, a także napisać w swoich profilach, że mieszkacie i podróżujecie ze swoim partnerem. Jednak osobne zapisanie się daje wam możliwość określenia różnych zainteresowania oraz ma ono ogromny wpływ na działanie mechanizmu zwrotnego klubu.

Nie posiadam paszportu, ponieważ podróżowałem tylko w Europie, czy mój dowód osobisty jest wystarczający, abym mógł się zapisać?
Tak. Nie potrzebujesz paszportu, aby się zapisać.Potrzebny on jest dopiero w momencie, kiedy używasz klubu. Kiedy podróżujesz w Europie lub w swoim własnym kraju, gdzie normalnie nie używasz paszportu, twój dowód osobisty wystarczy, jako że jest to twój legalny i potwierdzający tożsamość dokument. Celem bowiem tej zasady jest możliwość zidentyfikowania ciebie przez innego uczestnika klubu, którego spotykasz.

W jakim wieku jest większość uczestników?
W klubie są ludzie w różnym wieku. Zapisuje się wielu młodych ludzi, lecz również jest całkiem sporo dojrzałych uczestników. Znajdziesz to czego szukasz.

Zapomniałem hasła - co mogę zrobić?
Możemy wysłać ci nowe hasło na twój adres email, który określiłeś przy zapisywaniu się. Proszę użyj linku "Zapomniałeś swojego hasła?", który znajduje się poniżej ekranu logowania. Będziesz musiał wprowadzić nazwę użytkownika i adres email, którego użyłeś przy zapisywaniu się.

Zapomniałem nazwy użytkownika - co mogę zrobić?
Proszę wyślij emaila do password@hospitalityclub.org zawierającego następujące informacje: twoje pełne imię i nazwisko, adres, miasto, region i kraj. Wyślemy ci wówczas twoją nazwę użytkownika na adres email, którego użyłeś rejestrując się.

Jak się kontaktuję z innym uczestnikiem?
Żadne adresy email nie są wyświetlane na stronie, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, a także aby zapobiec spamowi. Aby skontaktować się z innym uczestnikiem, możesz użyć mechanizmu na stronie. Poprzez niego wysyłane są wszystkie wiadomości na adres uczestnika, do którego piszesz.

Jak mogę się wycofać z klubu?
Proszę zaloguj się na stronie, wybierz Edytuj mój profil, kliknij na link na górze, aby zmienić twoje wymagane informacje i wypełnij formularz wpisując swoją nazwę użytkownika, hasło, pełne imię i nazwisko oraz adres email, którego użyłeś przy zapisywaniu się. W polu przeznaczonym na powód aktualizacji proszę wpisz: "proszę skasuj mój profil". Byłoby również miło, gdybyś napisał nam krótki komentarz, dlaczego zdecydowałeś się opuścić klub, tak abyśmy mogli rozwiązać problemy związane ze stroną, które mogły spowodować, że podjąłeś tak ostateczny krok. Zaraz po otrzymaniu tych danych, skasujemy twój profil i twoje konto użytkownika.

Jak mogę pomóc jako wolontariusz?
Jeśli chciałbyś pomóc tworzyć Hospitality Club, jedną z najmilszych rzeczy w internecie i w rzeczywistym świecie, proszę wyślij wiadomość do volunteer@hospitalityclub.org lub dopisz siebie bezpośrednio do listy mailingowej wolontariuszy, której używamy aby pracować wspólnie. Otrzymasz wówczas ostatnie informacje na temat tego, jak możesz pomóc. Proszę sprawdzaj również regularnie Pomóż nam! oraz Sekcje wolontariuszy w części uczestnika, będziemy tam zamieszczać wiele pomysłów oraz próśb o pomoc.

Dlaczego są reklamy? Myślałem, że jest to projekt niekomercyjny.
Jesteśmy projektem niekomercyjnym, któremu wszyscy wolontariusze poświęcają wiele godzin, ponieważ wierzą w ideę gościnnej wymiany. Jakkolwiek, im większe strona odnosi sukcesy, tym więcej musimy płacić za webhosting. Zamiast prosić najbardziej oddanych wolontariuszy, aby płacili ze swoich kieszeni, zdecydowaliśmy się włączyć do strony technologię reklamową Google. Zawsze będziemy starali się znaleźć inteligentne drogi sponsorowania tego projektu i zawsze będziemy utrzymywać uczestnictwo darmowym, zatem nie zważając na to gdzie jesteś na tej planecie i jak wiele masz pieniędzy, możesz zawsze być częścią światowej sieci przyjaznych ludzi.

Twoje pytanie pozostało bez odpowiedzi? Wyślij je do info@hospitalityclub.org !

Przeczytaj więcej - Zapisz się!

 Linki sponsorowane    ?

Początek - Kontakt - Menu główne - Zapisz się - Pomoc - Informacje ogólne - Kraje - O nas - Czat - Mapa strony - Rezygnacja

Copyright © 2000-2006 The Hospitality Club. Wszystkie prawa zastrzeżone