The Hospitality Club
...insanları biraraya getirmek!
İlk kez mi geliyorsunuz? Sorularınız mı var? Hemen üyeler ve gönüllüler ile konuşun!
EnglishEnglish Arabicعربي BulgarianБългарски Chinese中文 Chinese simplified中文 CzechČesky GermanDeutsch EstonianEesti SpanishEspañol EsperantoEsperanto FrenchFrançais hebrewעברית ItalianItaliano HungarianMagyar DutchNederlands PolishPolski PortuguesePortuguês BrasilianPortuguês (bra) RomanianRomână RussianРусский slovenianSlovenščina SerbianSrpski FinnishSuomi SwedishSvenska ukrainianУкраїнська Giriş     Üye olun

Sık sorulan sorular

 Bilgi
Ana Sayfa
SSS
Tur
Ülkeler
Deneyimler
Elçiler
Örnek Profiller
Kurallar
Basın
Hakkımızda
Forum
Chat
Linkler
Site Haritası


 Özel
AFS
AIESEC
Attac
Eco
Freeloaders
Hitchhikers
Indigenous
Mensa
NGOs
Onenightstay
Peace
Servas
Unitas
YFU
Zellidja

 Avantajlar
- bütün dünyada bedava kalacak yer
- dost canlısı insanlarla tanışın
- hiçbir ücret ödemeden
- kültürlerarası anlayış
- hiçbir zorunluluk yok
- güvenlik özellikleri
- mali çıkarlarımız yok
..aramıza katılın!

 İstatistikler
number of Hospitality Club members

İşte en sık duyduğumuz sorulardan bazılarının cevapları. Eğer sorunuz burada yoksa lütfen info@hospitalityclub.org adresine bir mesaj gönderin. Mümkün olan en kısa zamanda cevap vereceğiz. Üyeler için daha fazla soru ve cevap içeren bir Üyelere SSS alanı da var.

Kimler Hospitality Club üyesi olabilir?
Herkes. Eğer seyahat etmeyi veya sadece ilginç insanlarla tanışmayı seviyorsanız siz Hospitality Club için doğru kişisiniz demektir! Geçtiğimiz senelerde üyelerimizin bir ortak özelliklerinin olduğunu gözlemledik: dostluk.

Üye olmak gerçekten ücretsiz mi?
Evet. Hiçbir zaman üyelik ücreti talep edilmeyecektir. Size hiçbir masraf olmayacaktır. Sizden tek ricamız eğer varsa biraz zaman ayırmanız ve Hospitality Club'ı daha iyi yapmamıza yardım etmeniz.

Ne tür kişisel bilgiler vermem gerekiyor?
Hospitality Club üyesi olabilmeniz için şu bilgileri vermeniz gerekiyor: adınız, tam adresiniz ve geçerli bir e-posta hesabı. Bütün diğer bilgiler isteğe bağlıdır.

Diğer üyeler benim kişisel bilgilerimi görebilecekler mi?
Hakkınızda ne kadar bilgi vermek istediğinize kendiniz karar veriyorsunuz. Diğer üyeler sadece sizin kullanıcı adınızı, şehrinizi ve ülkenizi görebilecekler. Gerçek adınızı ve adresinizi saklı tutabilirsiniz ve bütün diğer bilgiler isteğe bağlıdır. Email adresiniz gösterilmeyecektir ve üyeler sizinle site aracılığıyla irtibat kuracaklar.

Üye olmayanlar profilime ulaşabilecekler mi?
Hayır. Güvenli üye alanına girebilmek için kabul edilmiş bir üye olmanız ve bir şifrenizin olması gerekir.

Başka insanlarda ücretsiz konaklayabilmem için birilerini misafir etmek zorunda mıyım?
Hayır. Bügün kaydolabilir ve sizi misafir edecek birini bulabilirseniz yarın seyahate çıkabilirsiniz. Tabii ki sizden diğer üyeleri misafir etmenizi veya gücünüze göre herhangi bir şekilde yardım etmenizi rica ediyoruz. Hospitality Club fikri yardım etmek ve yardım almaktır.

Peki bir üye olarak benim sorumluluklarım nedir?
Bütün diğer üyelere saygı duymak ve ve Hospitality Club kurallarına uymak zorundasınız. .

Ziyaretime gelebilecek suçlulardan nasıl korunacağı?
Size Hospitality Club aracılığıyla ulaşan her üye tam adını, pasaport numarasını ve Hospitality Club'da kullandığı kullanıcı adını bildirmek zorundadır. Bu bilgiyi güvenli bir yerde saklayabilirsiniz veya security@hospitalityclub.org adresine göndererek sizin için saklamamızı sağlayabilirsiniz. Misafiriniz geldiğinde pasaportunu kontrol edip verdiği bilgilerin doğruluğundan emin olun. Böylece kimlik kesin bir şekilde doğrulanmış olacaktır.

Başka ne tür güvenlik tedbirleri var?
Misafir adayınız Hospitality Club'daki kullanıcı adını size önceden vereceğinden internette kendisinin profiline bakabilirsiniz. Burada diğer üyelerin bu üye hakkındaki yorumlarını okuyabilirsiniz ve kendisinin evsahipliği/konukluk yaptığı kişileri ve kendisine güvenen kişileri görebilirsiniz. Lütfen siz de diğer üyeler hakkında yorum yazınız - bu özellik hepimiz için güvenlik sağlayacaktır.

Çiftler veya aileler bir kayıtla kaydolabilirler mi?
Hayır. tek tek kaydolmanızı rica ediyoruz. Tabii ki, kulübü birlikte kullanabilirsiniz ve profilinizde partnerinizle birlikte kaldığınızı veya seyahat ettiğinizi belirtebilirsiniz. Ama ayrı ayrı kaydolmanız farklı ilgi alanlarınızı belirtmenizi sağlar ve bu durum kulüp içerisindeki geribildirim mekanizması için vazgeçilmezdir.

Sadece Avrupa'da seyahat ettiğimden bir pasaportum yok. Kimlik belgem kaydolmak için yeterli midir?
Evet. Kulübü kullanmanız için bir pasaportunuzun olması gerekmez. Normalde pasaport kullanmadan seyehat edebildiğiniz durumlarda nüfus cüzdanınızı kullanabilirsiniz. Bu da yasal bir kimliktir ve kuralın amacı buluşacağınız kulüp üyesine kendinizi tanıtmak olduğundan yeterlidir.

Genelde üyelerin yaşı kaçtır?
Kulüpte her yaştan insan var. Çok sayıda genç kaydoluyor ama önemli sayıda daha yaşlı üyelerimiz de var. Aradığınızı bulabileceğinizi düşünüyoruz.

Şifremi unuttum - ne yapabilirim?
Kaydolurken kullandığınız email adresine yeni bir şifre gönderebiliriz. Lütfen giriş ekranındaki "Şifrenizi mi unuttunuz?" bağlantısını kullanın. Kaydolurken kullandığınız kullanıcı adı ve email adresini belirtmeniz gerekecektir.

Kullanıcı adımı unuttum - ne yapabilirim?
Lütfen password@hospitalityclub.org adresine şu bilgileri içeren bir email gönderin: tam adınız, adresiniz, şehriniz, bölgeniz ve ülkeniz. Kullanıcı adınız kaydolurken kullandığınız email adresinize gönderilecek.

Başka bir üyeyle nasıl temasa geçebilirim?
Bütün üyelerin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak için email adresleri sitede gösterilmemektedir. Başka bir üyeyle irtibata geçmek için sitedeki mesaj mekanizmasını kullanabilirsiniz. Bütün mesajlar yazıştığınız üyenin email adresine gönderilecektir.

Kulüpten nasıl ayrılabilirim?
Lütfen siteye giriş yapın, Profilimi Değiştir'i seçin, üst kısımdaki gerekli bilgileri değiştirme formuna tıklayın ve kayıt olurken kullandığınız kullanıcı adı, şifre, tam adınız ve email adresinizi girerek doldurunuz. Güncellemenin nedeni alanına lütfen "please delete my profile" (lütfen profilimi siliniz) yazınız. Eğer birkaç dakikanızı ayırır ve neden bu kararı verdiğinizi bize iletirseniz, siteyle ilgili olası problemleri saptayıp çözmede bize yardımcı olabilirsiniz. Bu bilgiler elimize ulşatığında profilinizi ve kullanıcı hesabınızı sileceğiz.

Gönüllü olarak nasıl yardımcı olabilirim?
Eğer Hospitality Club'ı internette ve gerçek yaşamdaki en güzel şeylerden biri yapmak istiyorsanız lütfen volunteer@hospitalityclub.org adresine email gönderiniz veya gönüllüler mektuplaşma listesine direkt üye olunuz . Böylece nasıl yardım edebileceğiniz konusundaki en güncel bilgileri alacaksınız. Lütfen ayrıca üyeler bölümündeki Yardımmm edinnn! ve Gönüllüler alanlarını da düzenli olarak kontrol edin. Buralara çok sayıda fikir ve yardım talebi göndereceğiz.

Neden reklamlar var? Bunun ticari olmayan bir proje olduğunu sanıyordum.
Biz ticari olmayan bir projeyiz. Bütün gönüllüler misafirperverlik değişiminin önemine inandıklarından kulüp için saatlerini harcamaktadırlar. Bununla birlikte, site ne kadar başarılı olursa hosting için o kadar fazla para ödememiz gerekmektedir. En fedakar gönüllülerin bunu ceplerinden ödemesi yerine Google'ın mükemmel reklam teknolojisini kullanmaya karar verdik. Her zaman bu projeyi destekleyecek zekice yollar bulacağız ve üyeliğin bedava olmasını sağlayacağız. Bu nedenle gezegenin neresinde olursanız olun ve ne kadar paranız olursa olsun her zaman dost canlısı insanların ağının bir parçası olabileceksiniz.

Sorunuzun cevabı burada yok mu? O zaman sorunuzu info@hospitalityclub.org adresine gönderiniz!

Daha fazla bilgi - Üye olun

 Sponsorlu Bağlantılar    ?

Ana Sayfa - Bize ulaşın - Ana Menü - Üye olun! - Yardım - Tur - Ülkeler - Hakkımızda - Chat - Site Haritası - Yasal Uyarı

Copyright © 2000-2006 The Hospitality Club. Bütün hakları saklıdır.