Золоті правила автостопу

Durch Zufall im Netz gefunden - meine Goldenen Regeln, uebersetzt auf Ukrainisch. Sie werden also auch dort gelesen - wirklich cool...:-) Den Link zum ukrainischen Original findest Du hier.

Тут зібрано деякі правила, які ймовірно стануть вам у пригоді під час подорожі. Це просто думки досвідчених автостоперів. Будемо раді ознайомитися з Вашими поглядами і продовжити цей перелік. Надсилайте.

1. Запитуйте…
У більшості країн Європи немає потреби стояти при дорозі і тицяти великим пальцем в небо. Є достатньо світлофорів, бензозаправок і кафе, де можна ввічливо запитати у людей, чи їдуть вони у потрібному вам напрямку. Винятками є країни на кшталт Австралії чи Нової Зеландії.

2. Автострада
У Європі на автострадах функціонує широка сітка місць відпочинку і бензозаправок, в інших частинах світу можуть зустрічатись лише бензозаправки. Якщо ви подорожуєте на довгі відстані, ніколи не виходьте на виїзді з автостради! У місцях відпочинку можна безпосередньо звертатися до людей, сховатися від дощу чи холоду, скористатися WC.

3. Кажіть ні
Обирайте людей, які викликають у вас довіру при спілкуванні. Таким чином ви зменшуєте ризик, який безумовно існує. Якщо ви почуваєтесь незручно з кимось, просто не звертайтесь до нього/неї з проханням, буде достатньо інших машин.

4. Карти
Придбайте хорошу карту (атлас) доріг, вона вам знадобиться. Перевірте, чи позначені на ній місця відпочинку та бензозаправки. Якщо ви берете одну карту на всю Європу для глобальної подорожі, переконайтесь, що вона достатньо детальна.

5. Користуйтесь автобусами і поїздами
Інколи необхідно скористатися громадським транспортом, щоб добратися до автостради чи кінцевого пункту. Не намагайтесь стопити принципово, ви можете швидко покрити невеликі відстані, заскочивши в автобус.

6. Не перевіряйте можливості автостопу в центрі міста
Намагайтесь стопити на дорогах, що ведуть за місто, там ви також можете знайти світлофори чи бензозаправки і звертатись до людей безпосередньо.

7. Не більше 2 чоловік
Якщо ви намагаєтесь подорожувати автостопом цілою компанією, шофери перелякаються. Двоє - найоптимальніша група. Так веселіше і легше, бо ви можете по черзі звертатися до людей і пізніше розмовляти в машині. Але, без сумніву, стопити самому найпростіше.

8. Переборюйте свій страх
На початку кожному незручно чи страшнувато підходити до незнайомців і просити їх. Але ви побачите, після першої, другої, третьої людини, це буде цілком просто.

9. Будьте терплячими
Інколи вам доведеться чекати деякий час, але ви не залишатиметесь там вічно!

10. Пристосовуйтесь
Якщо вам не щастить на якомусь місці, подумайте, запитайте людей про кращі місця для автостопу.

11. Будьте доброзичливі і охайні
Без коментарів.

Veit Kühne


12. Часи міняються
Переконання, очікування, правила і закони змінюються від країни до країни, а також з часом! Краще зв'язатись з кимось місцевим, бажано автостопером, перед тим як поїхати в нове незнайоме місце. Наприклад, на відміну від багатьох інших країн Європи, Україна славиться шоферами, які однозначно очікують оплати своїх послуг, тому деякі стопери вважають за краще чітко пояснити на самому початку хто вони такі і що тут роблять.

ExtremeMaster


Witzig, oder? Zurück zu meinen anderen Tramperseiten: Tramerhome - Goldene Regeln, das Original - Ortsdatenbank für Tramper